sesli panelci sesli chat

معرفی مرکز آموزش های آزاد

 

 

یکی از پایه های اصلی توسعه پایدار در هر کشور، آموزش صحیح و تخصصی افراد می باشد و اهتمام به آن، گامی اصلی در جهت دهی به رشد پویای علمی کشور می باشد. همچنین به دلیل تغييرات روز افزون و پيشرفت هاي چشمگير در پهنه دانش، مهارت و تكنولوژي ضرورت بهره گيري از ابزار آموزش را دو چندان كرده است به طوري كه آموزش مداوم، جزئي جدايي ناپذير از زندگي جوامع توسعه يافته به حساب مي آيد و از آنجايي كه تحصيلات دانشگاهي نه تنها يگانه مسير آموزش نمي باشد بلكه اساسا براي همه افراد جامعه نيز مقدور نمي باشد، از اینرو بهره گيري از آموزش هاي كوتاه مدت با هدف ارتقاي مهارت هاي فني، انساني و ادراكي مديران، كاركنان و ساير افراد جامعه و هماهنگ كردن اطلاعات آنان با پيشرفت هاي دانش بشري در حوزه هاي مرتبط با آنان بهترين گزينه جهت سوق دادن جامعه به سمت پيشرفت هاي روزافزون خواهد بود. ضمن اينكه توسعه دانش و توانمندي براي كاركنان دستگاه هاي دولتي زمينه ساز ايجاد يك سيستم اداري متحول، پويا، مشاركت جو و مسئوليت پذير خواهد بود.

بنابراین باتوجه به اهمیت آموزشهای کوتاه مدت کاربردی و تخصصی که در سطور فوق مورد اشاره واقع شد، مرکز آموزش های آزاد پردیس فارابی دانشگاه تهران باهدف ايجاد دوره هاي آموزشي كه تكميل كننده دوره هاي آموزشي كلاسيك مي باشد و به عنوان يكي از زير مجموعه هاي معاونت آموزشي باتوجه به دارا بودن توان علمي بالا و امكانات مناسب، همگام با توسعه و كاربرد فن آوري ارتباطات و اطلاعات با بهره گيري از اعضاي هيات علمي دانشگاه و كارشناسان مجرب و همچنين فراهم نمودن محيطي مناسب به همراه كليه تجهيزات آموزشي اقدام به برطرف نمودن نيازها و به روزكردن دانش و مهارت کادر اداری موسسات، ارگان ها و دستگاه های اجرایی و خدماتی و متقاضیان آزاد نموده و با این هدف فعاليت می کند.

 

 

اهداف :

 • کمک به ارتقای سطح دانش و فرهنگ در جامعه

 • ایجاد زمینه مناسب برای افزایش دسترسی به آموزش دانشگاهی و تخصصی

 • ارائه آموزشهای مداوم برای دانش آموختگان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی

 • تامین نیازهای آموزشی مراکز صنعتی، بازرگانی و غیره

 • ارتقا و به روز کردن مهارت و دانش عمومی جامعه

 • ايجاد زمينه براي افزايش دسترسي به آموزش عالي و ارائه آموزش هاي مداوم براي دانش پذيران دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي.

 • مشاوره نياز سنجي، برنامه ريزي و برگزاري دوره هاي كاربردي و سمينار ها و كارگاه هاي آموزشي.

 

 

زمينه هاي همكاري مركز آموزشهاي آزاد :

 1. طراحي، برنامه ريزي و اجراي دوره هاي مورد نياز بخشهاي دولتي و غير دولتي

 2. برگزاري دوره هاي مورد نياز موسسات و شركتهاي توليدي و خدماتي و سازمانها ، نهادها و ادارات دولتي به صورت مشترك و در محل آن واحد

 3. برگزاري دوره هاي آموزشي ، كارگاههاي تخصصي و سمينارهاي آموزشي

 4. برگزاري دوره هاي ضمن خدمت براي كاركنان دولت و دستگاههاي اجرايي

 5. ارايه خدمات مشاوره تخصصي آموزشي

 6. برگزاري دوره هاي آموزشي كاربردي براي دانش آموختگان دانشگاهها و موسسات آموزش عالي و افراد جوياي كار براي آمادگي ورود به بازار كار و سرمايه

 

 

تعاریف :

آموزش آزاد و تخصصی، آموزشی غیر رسمی و بالاتر از سطح متوسطه است که در قالب دوره های تخصصی و کاربردی کوتاه مدت اجرا می شود و به دانش آموختگان این دوره ها گواهی گذراندن دوره بدون استفاده از عناوین رسمی دانشگاهی (مانند کاردانی، کارشناسی و ... یا معادل آنها) اعطاء می گردد. البته دوره ها می توانند سطح بندی شوند و یا در صورت لزوم برای آنها آزمون هایی درنظر گرفته شود.

مطابق آیین نامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از کاربرد و اطلاق واژگان نظام آموزش رسمی مانند "دانشجو"، "نیمسال" و ... اجتناب می شود و به شرکت کنندگان در این دوره ها، درصورت نیاز، صرفاً واژه "دانشپذیر آزاد" اطلاق می گردد.

 

آدرس پستی :

ایران،  قم،  بلوار دانشگاه (کیلومتر 5 جاده قدیم تهران)،  پردیس فارابی دانشگاه تهران

  آدرس پست الکترونیکی: president.farabi@ut.ac.ir

  کد پستی : 3718117469

  صندوق پستی : 357

  شمـاره تلـفن مستقیم : 36166100 (025-0098)