sesli panelci sesli chat

صفحه اصلی معاونت

معاون پژوهشی

اداره پژوهش‌های بنیادی

کتابخانه مرکزی

انتشارات و مجلات علمی

مرکز پژوهش‌های کاربردی و ارتباط با صنعت

مرکز انفورماتیک و آمار

>  شرایط عضویت در کتابخانه

>  جستجوی کتاب و پایان‌نامه

>  قوانیـن و مقـررات

>  فرم سفارش خرید

>  سوالات متداول

>  ارتباط با کتابخانه

 

 

معرفی کتابخانه مرکزی

کتابخانه پردیس فارابی از اواخر سال 1349 تأسیس و شروع به کار نموده است. تعداد کتاب‌های این کتابخانه از حدود 10.000 جلد تا سال 1377، هم اکنون به بیش از 72.000 جلد بالغ گردیده است. سالن مطالعه کتابخانه پس از بازسازی و تبدیل سیستم کتابخانه از قفسه بسته به قفسه باز در تابستان 1387، با فضایی جدید و امکانات عالی مشوق مراجعه کنندگان در استفاده از کتاب‌ها و سالن‌ها می‌باشد. همچنین کتابخانه مرجع و آرشیو کتابخانه مرکزی، منابع بسیار خوبی برای تحقیق و پژوهش دانشجویان فراهم نموده است.

 

 

 

 

 

راهنمای ثبت پایان نامه

 

قابل توجه دانش آموختگان محترم
لطفاً قبل از مراجعه به کتابخانه مرکزی جهت تحویل پایان‌نامه و CD به نکات ذیل توجه فرمایید:
1- تهیه یک حلقه CD: که شامل سه فایل (الف- Word از تمامی صفحه ها، ب- PDF از تمامی صفحه‌ها، ج- PDF از 15 صفحه اول شامل عنوان و فهرست) باشد.
2- ثبت اطلاعات پایان نامه در واحد انفورماتیک دانشگاه: راهنمای نحوه ثبت اطلاعات پایان نامه در بخش سیستم ثبت پایان نامه در سایت پردیس فارابی (سیستم ثبت‌پایان‌نامه‌ها) قابل مشاهده قابل مشاهده می‌باشد.
3- زمان تحویل پایان‌نامه و CD: فقط در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8-16 می‌باشد.

4- راهنمای زیر، دستورالعمل ورود اطلاعات پایان‌نامه‌ها در سیستم پایان‌نامه‌های دانشجویان دانشگاه تهران توسط دانشجویان جهت تسویه حساب می باشد. (مشاهده دستورالعمل)

5-راهنمای تسهيلات كتابخانه پرديس فارابي، در خصوص ارسال سي‌دي رساله/پايان نامه دانشجويان دكتري و ارشد به كتابخانه مركزي و اخذ تسويه حساب بدون مراجعه حضوري دانشجويان به تهران(مشاهده اطلاعیه)

 

نحوه استفاده از کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران و سایر کتابخانه های دانشگاه

کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران یکی از مهمترین کتابخانه های کشور است و دانشجویان پردیس در صورت فعال سازی فایل خود در کتابخانه پردیس، به صورت اتوماتیک به عضویت کتابخانه مرکزی دانشگاه نیز در خواهند آمد.

دانشجویان می توانند از طریق سایت کتابخانه پردیس که در قبلاً به آن اشاره شد وارد سایت کتابخانه مرکزی دانشگاه شده و با امکانات و سرویس های موجود آشنا شوند.

دانشجویان پردیس علاوه بر کتابخانه پردیس و کتابخانه مرکزی دانشگاه، می توانند از حدود 40 کتابخانه سایر دانشکده ها و موسسات تابعه دانشگاه تهران نیز استفاده نمایند.

جهت استفاده از این کتابخانه ها لازم است در مراجعه اول به این کتابخانه ها با همراه داشتن کارت دانشجویی تقاضای "فعال سازی عضویت" در کتابخانه مذکور را ارائه نمایید.

تذکر : حداکثر کتابی که یک دانشجو می تواند از کتابخانه مرکزی یا سایر کتابخانه های دانشگاه به امانت دریافت نماید 2 نسخه می باشد.

 

پایگاه های اطلاعات علمی

 

دانشگاه تهران بعنوان پیشتاز در تامین منابع علمی معتبر الکترونیک، مالک غنی ترین منابع معتبر اطلاعات علمی در سطح آموزش عالی کشور است که ضمن در دسترس قرار دادن آخرین اطلاعات علمی دنیا، فاصله بین تولید تا مصرف اطلاعات را به کمترین حد ممکن رسانده است.نمونه ای از پایگاه ها مطرح جهان که دانشگاه اقدام به اشتراک آنها نموده است عبارتند از: EBSCO, Elsevier, Wiley, SCOPUS, Jstor, Sage, ... همچنین پایگاه های داخلی مانند Magiran, ISC، نمامتن و غیره .


نحوه دسترسی به این پایگاه ها:
1- از داخل دانشگاه از طریق سایت کتابخانه مرکزی-بخش منابع علمی الکترونیک: جستجوی منابع از این بخش فقط از داخل شبکه دانشگاه و هر نقطه که به اینترنت دانشگاه متصل باشد امکانپذیر است و فعلاً نیازی به کلمه کاربری و یا رمز عبور ندارد.
2- از خارج از دانشگاه از طریق موتور جستجوی دانشیار: از طریق این موتور جستجو که آدرس آن در سایت کتابخانه مرکزی دانشگاه موجود است دانشجویان دکتری و ارشد پس از دریافت رایانامه دانشگاه و ثبت نام در این سایت می توانند از خارج از دانشگاه به پایگاه های اطلاعات علمی که توسط دانشگاه خریداری شده دسترسی داشته باشند.

 

آدرس پستی :

ایران،  قم،  بلوار دانشگاه (کیلومتر 5 جاده قدیم تهران)،  پردیس فارابی دانشگاه تهران

  آدرس پست الکترونیکی: president.farabi@ut.ac.ir

  کد پستی : 3718117469

  صندوق پستی : 357

  شمـاره تلـفن مستقیم : 36166100 (025-0098)