روابط عمومی؛

برگزاری دومین جلسه کارگروه دانشجویی و دانشگاهیان بزرگداشت دهه فجر چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی

۰۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۲۱:۱۷ کد : ۱۴۶۵۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۷۷
دومین جلسه کارگروه دانشجویی و دانشگاهیان بزرگداشت دهه فجر چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی با حضور مسئولین دانشگاه‌های استان در تالار شهید مطهری پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار شد.

چهارشنبه 8 بهمن 1399 دومین نشست کارگروه دانشجویی و دانشگاهیان بزرگداشت دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی با حضور معاونان، مدیران و کارشناسان دانشگاه‌های استان قم به میزبانی پردیس فارابی در تالار شهید مطهری برگزار شد.
در این نشست ابتدا دکتر محمد حیدری، رئیس جهاد دانشگاهی قم، ضمن تقدیر از آقایان دکتر محمدرضایی و دکتر سیدسعیدرضا منتظری به ترتیب رئیس و معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس فارابی دانشگاه تهران، با اشاره به اهمیت کارگروه دانشجویی و دانشگاهیان بزرگداشت دهه فجر چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی، بیان کرد: وجود محدودیت‌های این روزها به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برنامه‌های فرهنگی را برای گرامیداشت سالگرد انقلاب اسلامی، به شدت تحت الشعاع قرار داده است.
وی تصریح کرد: با وجود دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی باید در عرصه داخلی تلاش کنیم تا کمبودها و ضعف‌ها را رفع و پیش از بوجود آمدن هر مشکلی آن را از بن حل کنیم و اجازه ندهیم مشکلی بوجود بیاید تا سپس به دنبال چاره باشیم.
دکتر حیدری با بیان اینکه ویروس کرونا ماهیت فعالیت‌های اجتماعی و سنت‌ها را تغییر داده است، خاطر نشان کرد: در خصوص زنده نگه داشتن اصول اعتقادی ضمن رعایت نکات بهداشتی، دانشگاهیان باید به ارائه راهکار بپردازند.
رئیس جهاد دانشگاهی اظهارکرد: اگر منشاء مدیریت یک سازمان، صلاحیت لازم در انجام امور را داشته باشد، بسیاری از مشکلات اساسا رخ نمی‌دهند و راهکار‌های صحیح در انجام امور صورت می‌گیرد. وجود مدیران دلسوز و توانمند در بسیاری از دستگاه‌های کشور، به خصوص در دانشگاه‌ها باعث ایجاد یک روند مثبت شده است.
وی در خصوص برنامه دانشگاهیان در ایام دهه فجر، عنوان کرد: به دلیل حسن نظر مسئولین استان و حضور پررنگ جهاد دانشگاهی در تمام دانشگاه‌های استان، این نهاد دانشگاهی، مسئولیت کمیته دانشگاهیان را بر عهده دارد.
حیدری با بیان اینکه دشمنان گمان می‌کنند دهه فجر امسال کمرنگ خواهد بود، تصریح کرد: وجود این جلسات هماهنگی برای رسیدن به نتیجه مطلوب برای اجرای طرح‌های گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و رو سیاهی دشمنان انقلاب بسیار موثر است.
در ادامه دکتر علیرضا محمدرضایی رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران برای عرض خیر مقدم به نمایندگان دانشگاههای استان قم در سالن شهید مطهری حاضر شد و ضمن خوش آمدگویی به میهمانان، با سفارش به رعایت اخلاق تعامل و همدلی بین دانشگاهیان به بیان مقدمه ای از تاریخچه،امکانات و موقیعت پردیس فارابی پرداخت، وی اظهار داشت پردیس فارابی قدیمی ترین و معتبر ترین مجتمع آموزش عالی قم است که نیم قرن آموزش عالی در قم را پشت سرگذاشته و در آستانه برگزاری جشنواره بزرگداشت پنجاهمین سالگرد تأسیس این پردیس می باشیم.
پس از سخنان رئیس پردیس فارابی حجت الاسلام دکترکهتری، مسئول دفتر نهاد رهبری پردیس فارابی دانشگاه تهران، ضمن خوش آمدگویی به اعضای جلسه به تشریح برنامه های نهاد رهبری پردیس فارابی پرداخت و گفت: برگزاری مسابقه کتابخوانی، معرفی کتاب به دانشجویان، دعوت از زنان موفق در فضای مجازی و ... از جمله برنامه های نهاد می باشد.
در ادامه با توجه به دستور جلسه آقای علی حسنی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قم و دبیر کارگروه ستاد بزرگداشت وقت جلسه را در اختیار معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاههای استان قرار دادند تا برنامه های ویژه دهه مبارکه فجر خودرا تشریح و دانشگاه هایی که تمایل به مشارکت در برنامه های سایر دانشگاه ها را داشتند اعلام آمادگی کردند.
در پایان دکتر بابایی، مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری قم، ضمن تقدیر از اعضای کارگروه گفت: از جهاددانشگاهی استان قم و پردیس فارابی دانشگاه تهران تشکر و قدردانی می نمایم. این جلسه در راستای تعامل، هم افزایی و به اشتراک گذاشتن تجارب موفق می باشد.
بابایی گفت: دغدغه بنده همواره هم افزایی و تعامل بین این مراکز فرهنگی، پژوهشی، آموزشی و حتی خدماتی بوده و هست.

کلید واژه ها: کارگروه دانشجویی و دانشگاه هیان


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.