روابط عمومی؛

برگزاری هشتمین نشست مدیران کتابخانه‌های عضو مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم(مکتا)

۲۰ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۱ کد : ۱۴۸۵۷ اخبار
تعداد بازدید:۳۶۲
هشتمین نشست مدیران کتابخانه‌های عضو مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم(مکتا) در خجسته سالروز ولادت حضرت زهرا(س)  و به میزبانی پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار شد. 

در این نشست که با استقبال حداکثری مدیران عضو همراه بود بیش از 55 نفر از مدیران و مسئولان کتابخانه‌های تخصصی و دانشگاهی استان، اساتید کتابداری و همچنین دبیر و اعضای شورای سیاستگذاری مکتا حضور داشتند. در این جلسه ریاست محترم پردیس، جناب آقای دکتر محمدرضایی پس از خیر مقدم ضمن برشمردن نقاط قوت و توانمندی‌های پردیس فارابی دانشگاه تهران، رهنمودهایی نیز در خصوص توسعه و اشاعه منابع علمی به اعضای جلسه ارائه نمودند. از دیگر سخنرانان این جلسه عبارت بودند از:

1- جناب حجت الاسلام والمسلمین سید علی عماد، رئیس محترم مرکز نخبگان حوزه های علمیه و رئیس کتابخانه آیت الله العظمی گلپایگانی

2- جناب آقای رجبیان، دبیر محترم مکتا و رئیس کتابخانه آیت الله حائری حوزه علمیه

3- جناب آقای دکتر طاهری، رئیس محترم کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه علامه طباطبائی

4- جناب حجت الاسلام والمسلمین قبادی، مسئول محترم نمایندگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی در استان قم.
رجبیان در ابتدای این نشست ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا و گرامیداشت ایام دهه فجر انقلاب به ایراد گزارشی از فعالیت‌های (مکتا) در سال گذشته پرداخت و گفت: شش جلسه شورای سیاست‌گذاری در محل کتابخانه‌های آستان مقدس حضرت معصومه (س)، پردیس خواهران دانشگاه قم، مرکز تحقیقات زن و خانواده، موسسه اخلاق و تربیت، دانشگاه قم و آیت الله العظمی بروجردی برگزار شده است.

وی اضافه کرد: 14 جلسه توسط کمیته‌های تخصصی مجمع در کتابخانه‌های پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، آیت‌الله العظمی بروجردی، آستان مقدس حضرت معصومه (س)، پژوهشگاه علوم و فرهنگ، دانشگاه ادیان و مذاهب، دانشگاه مفید، تخصصی فقه و اصول، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، آیت‌الله العظمی حائری، دانشگاه ادیان و مذاهب، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و چند جلسه در کتابخانه آیت‌الله العظمی بروجردی برگزار شده است.
در این نشست انتخابات مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم (مکتا) برگزار شد و مدیران کتابخانه‌ها برای دو سال دیگر اعضا شورای سیاست‌گذاری مجمع و بازرس «مکتا» را انتخاب کردند.
بر اساس این گزارش:

- حسن رجبیان مدیر کتابخانه فیضیه،
 - مهدی محمدی‌ شجاعی مدیر کتابخانه تخصصی دانشگاه ادیان و مذاهب،
 - محسن ملک‌لی مدیر کتابخانه تخصصی فقه و اصول،
 - محمد شبستری مدیر کتابخانه ادبی و هنری دفتر تبلیغات اسلامی، 
- محمد کاتبی مدیر کتابخانه دانشگاه مفید، 
- غلامرضا مهدی‌روانجی مدیر کتابخانه دانشگاه قم 
- و سیدعلی سادات‌فخر مدیر کتابخانه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی 
به‌عنوان اعضا اصلی؛ 
- بهروز همایی مدیر کتابخانه تخصصی علوم عقلی 
- و محمد عباسی مدیر کتابخانه آستان مقدس به‌عنوان عضو علی‌البدل 
- و‌ هادی اندیشه به‌عنوان بازرس
- و مختار شمس الدینی به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.

کلید واژه ها: مکتا مدیران کتابخانه های عضو مجمع کتابخانه های تخصصی استان قم هشتمین جلسه


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.