جشنواره ایده‌های فنآورانه برگزار شد

۰۷ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۳:۲۵ کد : ۲۸۱۶۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۸
روز سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ همزمان با روز آزادی خرمشهر جشنواره ایده‌های فنآورانه در تالار شهید مطهری دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران به همت بسیج دانشجویی این دانشکدگان برگزار شد.

روز سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ همزمان با روز آزادی خرمشهر جشنواره ایده‌های فنآورانه در تالار شهید مطهری دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران به همت بسیج دانشجویی این دانشکدگان برگزار شد.

دکتر حمید زارع رئیس دانشکدگان فارابی ضمن خیر مقدم به مهمانان و دانشجویان حاضر در نشست، روز سوم خرداد آزادی خرمشهر و نیز روز مقاومت را تبریک گفتند.
دکتر زارع بابیان این موضوع که این جشنواره گام آغازینی برای کارهای بزرگی است که توسط دانشجویان در آینده انجام خواهد شد،افزودند:دریافت ایده‌های فنآورانه و ایجاد بستری برای دیده شدن شرکت‌های دانش بنیان از اهداف اصلی این جشنواره است.
رئیس دانشکدگان فارابی تاکید کردند که این جشنواره کاملا با استفاده از ظرفیت‌های دانشجویی است و امید داریم بسیج دانشجویی به کمک دیگر نهادها وتشکل‌های دانشجویی بتوانند ایده‌های فنآوانه را جمع آ وری وارزیابی نمایند.
دکتر زارع عنوان کرد: با برگزاری این جشنواره شاید بتوان بخشی از خواسته مقام معظم رهبری در خصوص تولید ملی و شعار سال را محقق ساخت.
پس از سخنرانی رئیس محترم دانشکدگان فارابی کلیپی در خصوص آزادی خرمشهر وسخنرانی رهبری پخش شد.
سپس دکترسید محمد حسین دهناد رئیس کمسیون مدیریت حمل و نقل شهری شورای شهر استان قم گفت: کمتر از یک ماه پیش بود که درخدمت شماری از دانشجویان بسیجی بودم، خبر این ایده را شنیدم وامروز در دانشکدگان فارابی شاهد عملی شدن این ایده هستم، خوشحالم.
رئیس کمسیون حمل نقل شهری گفت: همه می دانیم کشور در وضعیت خاص قراردارد چون در آمدهای ما بویژه درآمدهای اقتصادی وابسته به نفت است وما که فعلاتحریم هستیم چقدر مشکل است.اگر درکشورما شرایط سخت است ولی ظریفت و موقعیت کشور ویژه است که باید از آن بهره ببریم.
ایشان گفت؛ از ظرفیت‌های مغفول کشور می توان به منابع خدا دادی ونیروی پر انرژی جوان با ضریب هوشی بالا اشاره کرد که آماده و نیاز به مدیریت صحیح دارد.
رئیس کمسیون حمل و نقل شهری با اشاره به مشکلات حوزه فن آوری و بحث مربوط به جمع آوری پسماندها و تبدیل آن، گفتند: امید است این جشنواره بستری برای دریافت ایده‌های ناب دانشجویی باشد.
سخنران آخر این جشنواره دکتر کاویانی مسئول محترم سازمان بسیج علمی سپاه علی بن ابیطالب(ع) بود.
مسئول سازمان علمی سپاه بیان کرد؛ کارهای علمی متنوعی داریم که بازوان ما در این کارها اقشار علمی است مثل بسیج دانشجویی،بسیج اساتید، بسیج کارکنان، بسیج پزشکان وبسیج سازمان ها.
دکتر کاویانی عنوان کرد: ما تا چند سال پیش تلاش داشتیم ایده‌های جدید را به مرحله محصول برسانیم اما دو یا سه سال است که رویکرد تغییر کرده است.
دکتر کاویانی از دانشجویان بویژه دانشجویان بسیج درخواست کرد که ایده‌های خودرا به این جشنواره ارائه کنند مخصوصا در حوزه پهپاد ما آماده پذیرش ایده‌های شما هستیم.
گفتنی است این جشنواره باحضور رئیس دانشکدگان فارابی، سرهنگ بادینلو معاون فرهنگی سپاه قم، سرهنگ کاویانی، دکتر سید محمد حسن دهناد، سرهنگ رفعت نژاد مسئول ناحیه بسیج استان قم، دکتر حسن مهرنیا معاون دانشجویی وفرهنگی، شماری از استادان، مدیران استان قم و دانشجویان آغاز به کار کرد.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.