شمشین کنفرانس بین‌المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر برگزار شد

۲۹ بهمن ۱۴۰۱ | ۰۱:۰۴ کد : ۳۳۶۳۹ اخبار
تعداد بازدید:۸۸
شمشین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر با همکاری انجمن بینایی ماشین و پردازش تصویر ایران آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران، شمشین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویربا همکاری انجمن بینایی ماشین و پردازش تصویر ایران روز چهار شنبه 26 بهمن ماه 1401در سالن فرهنگ دانشکده مهندسی دانشکدگان فارابی آغاز به کار کرد.

در مراسم افتتاحیه کنفرانس پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم، جناب آقای دکتر حمید زارع رئیس محترم دانشکدگان فارابی و رئیس شمشین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو وتحلیل تصویر، ضمن خیر مقدم به میهمانان و شرکت کنندگان در کنفرانس، از برگزار کنندگان و دانشجویا ن دانشکدگان مهندسی که بخش زیادی از فعالیت‌های کنفرانس را بعهده داشتند، قدردانی و تشکر کردند. 
دکتر زارع بابیان اینکه، دانشگاهِ زنده و پویا محصول نشست‌ها و کنفرانس‌های علمی می‌باشد، گفت: تعداد نسشت‌های علمی و گفت و شنود‌های دانشگاهی نقشی برجسته در ارزیابی و تعیین جایگاه دانشگاه‌ها و مراکز علمی دارد. 
رئیس ششمین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر باگلایه از حضور کم رنگ دانشجویان و استادان در این نشست علمی گفت: امیدوارم با استمرار و مداومت در برگزاری نشست‌های علمی، شاهد توسعه و پیشرفت روزافزون علمی کشور باشیم. 
در پایان رئیس دانشکدگان فارابی از حامیان مراسم و نویسندگانی که با ارائه آثار و مقاله‌های خود با کنفرانس همکاری کردند، تشکر نمودند و از جناب دکتر کاظم فولادی دبیرمحترم اجرایی کنفرانس که در اجرای این کنفرانس تلاش بسیاری نموده بودند قدردانی کردند. 
سپس دکتر مهدی جم‌پور رئیس انجمن بینایی ماشین و پردازش تصویر ایران ضمن خیر مقدم از مهمانان حاضر در جلسه و دانشجویان تقدیر کردند. 
دکتر جمع پور به نمایندگی از انجمن تحت مدیریتش از دانشگاه‌ها و به صورت خاص از دانشگاه تهران ودانشکدگان فارابی جهت برگزار ی نشست‌های علمی تشکر کردند. 
وی با بیان اینکه با توسعه علمی حوزه هوش مصنوعی در دنیا و در کشور ما و نیز توسعه و رشداین تکنولوژی که امروز جزء زندگی انسان‌ها شده است. آرزو می‌کنم این رویدادعلمی که در دانشکدگان فارابی برگزار شده برای جامعه علمی کشور مفیدباشد. 
 سپس دکتر فولادی دبیر کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو تحلیل تصویر با ارائه گزارشی از روند اجرا کنفرانس گفت: این کنفرانس به صورت مجازی ( برخط) در کشور و خارج از کشور همزمان در حال اجرا می‌باشد. 
دکتر فولادی عنوان کرد: برای کنفرانس 70 مقاله در داخل و خارج از کشور به دبیرخانه ارسال کردند که 38 مقاله آن توسط هیأت داوران پذیرفته شده است که مقاله‌های پذیرفته شده در این دوروز به صورت حضوری وغیرحضوری ارائه خواهد شد. 
در بخش دوم کنفرانس مهمان ویژه کنفرانس جناب آقای دکتر محسن سریانی استاد دانشگاه علم صنعت در خصوص کاربرد پزشکی "بازشناسی الگو" دست آورد‌های تخصصی جدید خود را ارائه داد.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.