دکتر سیدمحمد هاشمی، حقوقدان برجسته کشور و رئیس اسبق دانشکدگان فارابی (مدرسه عالی اداری - قضایی) درگذشت

۲۲ بهمن ۱۴۰۱ | ۰۸:۲۶ کد : ۳۲۹۷۷ اخبار
تعداد بازدید:۲۳۵
دکتر سیدمحمد هاشمی، حقوقدان برجسته کشور و رئیس اسبق دانشکدگان فارابی (مدرسه عالی اداری - قضایی) روز جمعه ۲۱ بهمن درگذشت.

به گزارش روابط عمومی دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران، در پی درگذشت "دکتر سیدمحمد هاشمی"، رئیس دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران، پیام تسلیتی صادر کرد. متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت دکتر سید محمد هاشمی، چهره ماندگار دانشگاه، استاد شایسته و شخصیت تاثیرگذار حقوق عمومی که در توسعه و گسترش دانش حقوقی در پهنه ایران زمین نقشی به یادماندنی داشت، موجب اندوه و تاثر گردید. سیدمحمد هاشمی استاد شایسته پرور، از معلمان بلند همتی بود که نیم قرن از عمر خود را صرف تربیت و پرورش شاگردانی نمود که هر کدام، این روزها در گستره ایران اسلامی به عدالت گستری در نظام قضایی کمک میکنند یا راه استاد را در کسوت معلمی و آگاهی بخشی رفته اند و یا به وکالت از مردم نیازمند عدالت ستانی میکنند. دکتر هاشمی در سال‌های اول انقلاب برای مدتی سکاندار و رئیس دانشکدگان فارابی بودند که آن روزها به نام مدرسه عالی اداری- قضایی شناخته می شد و حضور موثر وی در نگهداشت و ادامه فعالیت این مرکز علمی بر تارک تاریخ دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران برای همیشه خواهد درخشید. مصیبت درگذشت این استاد ارجمند را به خانواده محترم، بستگان، استادان و شاگردان ایشان و دانشگاهیان عزیز دانشکدگان فارابی که همیشه قدردان او خواهند بود، تسلیت می گویم و از درگاه خدای سبحان برای آن سفر کرده غفران و رحمت بی بدیل و برای بازماندگان صبر و اجر طلب می کنم.

حمید زارع
رئیس دانشکدگان فارابی

 

 


( ۵ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.